KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994491
*
nr 1299 4491
Paul Myrén
(1884-1951), Sverige
Oljemålning, Hund och räv. Signerad. Olja på duk, 68x85 cm
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:38:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 09:54:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Läs mer om Paul Myrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hund och räv olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul myrén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Läs mer om Paul Myrén
nr 1299 4491
Paul Myrén
(1884-1951), Sverige
Oljemålning, Hund och räv. Signerad. Olja på duk, 68x85 cm
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 09:54:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk mÃ¥lare, skulptör och animatör.Läs mer om Paul Myrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hund och räv olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul myrén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41